«Отже, веселімося, поки молоді!» — таке гасло відомого студентського гімну якнайкраще характеризує більшість університетських традицій різних країн світу. Вони можуть мати довгу історію і бути дуже символічними, але також нерідко відображають веселий і енергійний студентський дух.
Так, серед студентів багатьох західних університетів поширеною є традиція «первісного крику». Вони щодуху кричать, аби психологічно розрядитися і зняти стрес після напруженого навчання. В одному американському університеті це дійство відбувається в останній навчальний тиждень, а напередодні впродовж чотирьох дні усі мають сумлінно зберігати тишу. За цим навіть стежать спеціально створені студентські загони!
Російські студенти перед іспитом люблять викликати Шару. Вони опівночі визирають у вікно з відкритою заліковкою і голосно кричать «Шаро, прийди», сподіваючись, що це допоможе їм успішно скласти іспит. А після закінчення сесії вони катаються в тазі — з’їжджають зі сходів або ж прив’язують його до автомобіля.
Існує безліч традицій, пов’язаних із завершенням навчання, адже це важлива мить, і випускники хочуть запам’ятати її, зробити особливою.
В Барнардському коледжі, що в Нью-Йорку, в останній навчальний тиждень ректор, декани, а також інші члени адміністрації пригощають студентів під час так званого Сніданку Опівночі.
У Прінстонському університеті випускники під час урочистої церемонії проходять через Ворота Фіцрандольфа, що символізує вихід у «реальний світ». Існує навіть повір’я, що той, хто зробить це раніше, ризикує зостатись без диплома. Випускники медичних університетів полюбляють спалювати свої конспекти в знак того, що відтепер користуватимуться лише своїми знаннями.
Часом ці традиції бувають вельми химерними і несподіваними. Наприклад, студенти Вірджинського університету перед випуском мають пробігти голяка до статуї Гомера і поцілувати її. Випускники Варцлавського університету в останню ніч свого буття студентами вбирають статую фехтувальника перед будівлею своєї alma mater в кумедний одяг. Самі ж студенти в такий визначний для себе день одягаються у мантії і бонети.
Втім, ця традиція нині актуальна для усього західного академічного світу. Свій початок вона бере ще від зародження в середньовічній Європі вищої освіти. В наш час безліч випускників по всьому світу радо до неї долучаються, вбираючись у традиційний академічний одяг (мантію) під час урочистої церемонії вручення довгоочікуваних дипломів. Потім вони гуртом підкидають у повітря свої конфедератки, прощаючись зі студентським життям.
Ніка, Магістр
Університет ім. С.З.Гжицького
…Круто було те, що мантії дуже легенькі і зручні. Коли інші просто запарювалися в старому академічному одязі в гарячому приміщенні, ми – почували себе комфортно і красиво! Дякую!
Ірина, Випускниця
ЛНУ ім. І.Франка
ВЕЛИЧЕЗНЕ ДЯКУЮ за моє найкраще студентське свято! Моя мрія здійснилася – атласна чорно-червона коротенька мантія і просто чарівні фото! Ви найкращий в Україні сервіс по прокату мантій!
Андрій, Магістр
ЛНУ ім. І.Франка, Історичний факультет
…Коли всі зібралися біля університету була велика паніка… Та наший курс замовив собі мантії на прокат завчасно. Коли інші бігали й шукали собі мантії, ми урочисто заходили в актову залу. Дякую за оперативність і якість ваших послуг!