«Отже, веселімося, поки молоді!» — таке гасло відомого студентського гімну якнайкраще характеризує більшість університетських традицій різних країн світу. Вони можуть мати довгу історію і бути дуже символічними, але також нерідко відображають веселий і енергійний студентський дух.
Так, серед студентів багатьох західних університетів поширеною є традиція «первісного крику». Вони щодуху кричать, аби психологічно розрядитися і зняти стрес після напруженого навчання. В одному американському університеті це дійство відбувається в останній навчальний тиждень, а напередодні впродовж чотирьох дні усі мають сумлінно зберігати тишу. За цим навіть стежать спеціально створені студентські загони!
Російські студенти перед іспитом люблять викликати Шару. Вони опівночі визирають у вікно з відкритою заліковкою і голосно кричать «Шаро, прийди», сподіваючись, що це допоможе їм успішно скласти іспит. А після закінчення сесії вони катаються в тазі — з’їжджають зі сходів або ж прив’язують його до автомобіля.
Існує безліч традицій, пов’язаних із завершенням навчання, адже це важлива мить, і випускники хочуть запам’ятати її, зробити особливою.
В Барнардському коледжі, що в Нью-Йорку, в останній навчальний тиждень ректор, декани, а також інші члени адміністрації пригощають студентів під час так званого Сніданку Опівночі.
У Прінстонському університеті випускники під час урочистої церемонії проходять через Ворота Фіцрандольфа, що символізує вихід у «реальний світ». Існує навіть повір’я, що той, хто зробить це раніше, ризикує зостатись без диплома. Випускники медичних університетів полюбляють спалювати свої конспекти в знак того, що відтепер користуватимуться лише своїми знаннями.
Часом ці традиції бувають вельми химерними і несподіваними. Наприклад, студенти Вірджинського університету перед випуском мають пробігти голяка до статуї Гомера і поцілувати її. Випускники Варцлавського університету в останню ніч свого буття студентами вбирають статую фехтувальника перед будівлею своєї alma mater в кумедний одяг. Самі ж студенти в такий визначний для себе день одягаються у мантії і бонети.
Втім, ця традиція нині актуальна для усього західного академічного світу. Свій початок вона бере ще від зародження в середньовічній Європі вищої освіти. В наш час безліч випускників по всьому світу радо до неї долучаються, вбираючись у традиційний академічний одяг (мантію) під час урочистої церемонії вручення довгоочікуваних дипломів. Потім вони гуртом підкидають у повітря свої конфедератки, прощаючись зі студентським життям.
Анна, Спеціаліст
ЛНУ ім. І.Франка, географ. ф-т.
Ми за два тижні пошуків лише у Вас змогли замовити 300 мантій. З Вами приємно працювати. Дякуємо за Вашу роботу. Успішного Вам розвитку!
Жанна, Магістер філософії
ЛНУ ім. І.Франка
Мене приємно здивувала ціна… За такі гроші мати чудові, нові, гарної якості мантії і ще й ціле випускне портфоліо… – це сервіс по-європейському. Молодці!
Ірина, Випускниця
ЛНУ ім. І.Франка
ВЕЛИЧЕЗНЕ ДЯКУЮ за моє найкраще студентське свято! Моя мрія здійснилася – атласна чорно-червона коротенька мантія і просто чарівні фото! Ви найкращий в Україні сервіс по прокату мантій!